Головна » Статті » Новини

В категорії матеріалів: 139
Показано матеріалів: 91-100
Сторінки: « 1 2 ... 8 9 10 11 12 13 14 »

Сортувати по: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам

Чи повинен приватний підприємець, який є власником нежитлового приміщення в будинку, входити до ОСББ цього будинку та яким чином йому мають нараховуватися внески до ОСББ?

Передусім нагадаємо: Закон України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» від 29.11.2001 р. № 2866-III (далі — Закон про ОСББ) не оперує поняттям «членство в ОСББ». Натомість є категорія «співвласники багатоквартирного будинку». Зокрема під ними мають на увазі всіх власників квартир і нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку. У разі створення в будинку об’єднання співвласників усі рішення об’єднання (звісно, якщо вони не суперечать нормам чинного законодавства та були прийняті в установленому законом порядку) є обов’язковими для виконання та дотримання УСІМА без винятку співвласниками.

Новини | Переглядів: 352 | Додав: isemko | Дата: 02.03.2017

Наразі гаряча пора формування звітності неприбуткових організацій. Багато хто вперше звітує за новими правилами.

Розгляньмо хто з неприбутківців має подавати Звіт. Як правильно його скласти. Чи потрібно обов’язково докладати фінзвітність. Про це і не лише – в нашій публікації.

Хто подає Звіт про використання доходів (прибутків)

Звіт про використання доходів (прибутків) подають усі неприбуткові організації та установи, які не є платниками податку на прибуток, тобто відповідають вимогам п. 133.4 ПКУ. Тобто хоч такий неприбутківець і не платить до бюджету податок на прибуток, та повинен Звітом проінформувати, які доходи отримано і на що вони витрачені. Звіт подають за підсумками року (пп. 133.4.7 ПКУ).

Зауважимо: існує виняток для профспілок, їх об’єднань та організацій профспілок – вони подають Звіт про використання доходів (прибутків) лише у разі порушень вимог п. 133.4 ПКУ (п. 46.2 ПКУ). Підкреслимо, саме профспілки, їх об’єднання та організації профспілок, які є неприбутковими організаціями – неплатниками податку на прибуток (бо відповідають вимогам п. 133.4 ПКУ) можуть не подавати Звіт про використання доходів за підсумками року. Вони зобов’язані будуть подати Звіт тільки якщо порушать умови неприбутковості з п. 133.4 ПКУ.

Новини | Переглядів: 727 | Додав: isemko | Дата: 28.02.2017

"Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку" (ОСББ) или "Объединение совладельцев многоквартирного дома" (ОСМД), обязаны вести оперативный и бухгалтерский учет, статистическую отчетность, зарегистрироваться в органах государственной налоговой инспекции и вносить в бюджет платежи в порядке и размерах, предусмотренных законодательством. Мы предлагаем программные продукты, которые автоматизируют эти и другие процессы.

Новини | Переглядів: 442 | Додав: isemko | Дата: 24.02.2017

Тож саме в цій консультації ми підкажемо, на що варто звернути увагу при виборі банку для відкриття рахунка та що потрібно для того, аби відкрити в банку поточний рахунок…

Вибір банківської установи

Насамперед важливо виділити такі основні моменти під час вибору банку:

  1. Надійність банку.
  2. Вартість банківських послуг для ОСББ та їх якість.
  3. Вартість банківських послуг для власників ОСББ та їх якість. А саме: скільки комісії візьме банк у разі сплати фізособами внесків (квартплати) на рахунок ОСББ.
  4. Розгалуженість відділень банків або близьке розташування відділення банку до будинку ОСББ. Логічно, якщо в місті одне відділення банку, де можна з мінімальною комісією сплатити за комуналку, то багато хто з власників не буде в захваті мандрувати раз на місяць до такого відділення.
Новини | Переглядів: 437 | Додав: isemko | Дата: 20.02.2017

В соответствии с п.1.3 „Порядка определения исполнителя жилищно-коммунальных услуг в жилом фонде”, утвержденного приказом Госжилкоммунхоза Украины №60 от 25.04.2005, исполнителем жилищно-коммунальных услуг может быть субъект хозяйствования, предметом деятельности которого является предоставление соответствующих жилищно-коммунальных услуг и который может обеспечить выполнение обязанностей, определенных в ч.2 ст.21 Закона Украины „О жилищно-коммунальных услугах”.

 

ОСМД не имея ни лицензии на централизованное водоснабжение и водоотведение (не предусмотрено Законом Украины „Об объединении совладельцев |сособственника| многоквартирного дома” и другими законами), ни лаборатории по проверке качества услуги, ни квалифицированного обслуживающего персонала (не предусмотрено Постановлением КМ Украины от 20.05.2009 г. № 529), не сможет обеспечить выполнения всех обязанностей, определенных в ч.2 ст.21 Закона Украины «О жилищно-коммунальных услугах».

 В соответствии с п.1.4 «Порядка определения исполнителя жилищно-коммунальных услуг в жилом фонде», утвержденного приказом Госжилкоммунхоза  Украины  №60 от 25.04.2005, исполнитель жилищно-коммунальных услуг определяется органами местного самоуправления, кроме случаев когда владелец|собственник| (владельцы|собственник|) жилых домов желает (желают) определить исполнителя жилищно-коммунальных услуг самостоятельно.

Новини | Переглядів: 829 | Додав: isemko | Дата: 14.02.2017

1«Сьогодні Уряд продовжив дію вже популярної програми «теплих» кредитів на 2017 рік та удосконалив порядок надання відшкодування за нею. Найближчим часом українці вже зможуть у повному обсязі використовувати можливості цієї програми та залучати безповоротну фінансову допомогу від держави на заходи з енергоефективності» - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук відповідне рішення Кабінету Міністрів України, яке прийнято сьогодні, 8 лютого, на засіданні Уряду.

 

У цьому році, як і раніше, українці зможуть отримати державну безповоротну фінансову допомогу на впровадження енергоефективних заходів у розмірі: 20% - на придбання «негазових» котлів, 35% – для утеплення індивідуального житла, 40% - для ОСББ і 70% - для отримувачів субсидій, які входять у склад цих ОСББ. 

Новини | Переглядів: 503 | Додав: isemko | Дата: 09.02.2017

Перед вами одне з типових і насправді надто важливих запитань, з якими звертаються читачі до нашого ресурсу. Важливе воно й тим, що відображає відсутність розуміння в багатьох учасників ОСББ того простого факту, що ніхто не зобов’язаний працювати на благо співвласників багатоквартирного будинку задарма. Ми хочемо запропонувати вам альтернативний погляд на ситуацію. Але — про все по черзі…

 

Точна відповідь на винесене в заголовку запитання залежить від багатьох факторів. На практиці випадки, коли голова ОСББ виконує свої функції безплатно, говорячи термінами, на так званих «громадських» або «добровільних» засадах, справді дуже поширені.

Новини | Переглядів: 2936 | Додав: isemko | Дата: 08.02.2017

У ПКУ з 2017 року були внесені зміни, які зокрема зачепили й неприбуткові організації. Проаналізуймо, яку роль нововведення відіграли для ОСББ

 

 

 

 

Вимоги до неприбуткових організацій

Як і раніше, неприбуткові підприємства, установи й організації — неприбуткові підприємства, установи й організації, які не є платниками податку на прибуток підприємств відповідно до п. 133.4 ПКУ (пп. 14.1.121 ПКУ).

Відобразимо в таблиці умови  неприбуткового статусу, які висуває ПКУ. Вони прописані в пп. 133.4.1 ПКУ та мають виконуватись одночасно. А ще проаналізуймо останні зміни, закцентувавши увагу на тому, що вагомо саме для ОСББ.

Новини | Переглядів: 489 | Додав: isemko | Дата: 07.02.2017

Одразу зауважимо, що правовий статус голови правління ОСББ має подвійну правову природу. З одного боку, він, як правило, є працівником юридичної особи — ОСББ, а отже — на нього поширюються всі норми трудового законодавства, у тому числі й ті, що регулюють порядок звільнення працівника з роботи.

З іншого боку — голова правління ОСББ є членом виконавчого органу об’єднання, тож тут діятимуть і спеціальні норми законодавства про ОСББ, а також внутрішніх документів об’єднання. До того ж голова правління є ще й керівником ОСББ як юридичної особи — відомості про нього як про керівника та підписанта зазвичай містяться в Єдиному держреєстрі юросіб1.

А загалом виважений підхід до звільнення голови правління — в інтересах насамперед самого об’єднання, оскільки належна зміна керівництва здатна убезпечити від зайвих проблем через «простої» у роботі об’єднання й не лише.

Отже, наразі з’ясуймо, як організувати оформлення процесу звільнення голови правління найкращим чином.

Новини | Переглядів: 431 | Додав: isemko | Дата: 06.02.2017

Усі співвласники багатоквартирних будинків зацікавлені в оптимізації витрат, понесення яких необхідне для управління такими будинками. Створення ОСББ — лише перший крок на шляху такої оптимізації. Адже для того, аби такий спосіб управління справді був максимально економним, не менш важливо правильно організувати роботу об’єднання. Один із можливих напрямів економії, до якого часом удаються співвласники з метою скорочення витрат, є обрання головою правління ОСББ особи, компетентної в питаннях ведення бухгалтерського обліку, з наступним дорученням їй відповідних обов’язків. Однак, чи правильно це з точки зору чинного законодавства та які практичні наслідки такого поєднання обов’язків?

Розпочнімо з основного: виконання головою правління ОСББ функцій бухгалтера НЕ суперечить чинному законодавству.

Так, згідно із ч. 4 ст. 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 р. № 996-XIV (далі — Закон № 996), однією з форм організації бухгалтерського обліку на підприємстві1 є самостійне ведення бухгалтерського обліку та складання звітності безпосередньо власником або керівником підприємства2.

Новини | Переглядів: 617 | Додав: isemko | Дата: 03.02.2017

ВВЕРХ