Головна » Статті » Новини

В категорії матеріалів: 139
Показано матеріалів: 111-120
Сторінки: « 1 2 ... 10 11 12 13 14 »

Сортувати по: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам

CoolClips_vc062933Під час створення об’єднання співвласників багатоквартирного будинку й управління багатоквартирним будинком постає низка запитань.

Одне з них — як визначати кількість голосів, які має співвласник під час голосування?

Згідно зі ст. 10 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» від 29.11.2001 р. № 2866-III (далі — Закон № 2866), кожен співвласник (його представник) під час голосування має кількість голосів, пропорційну до частки загальної площі квартири чи нежитлового приміщення співвласника в загальній площі всіх квартир і нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку.

При цьому в п. 9 ст. 1 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» від 14.05.2015 р. № 417-VIII (далі — Закон № 417) прописано, що частка співвласникачастка, котра становить площу квартири та/або нежитлового приміщення співвласника у загальній площі всіх квартир і нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку.

Новини | Переглядів: 620 | Додав: isemko | Дата: 20.07.2016

Багатоквартирними будинками з різноманітними офісами, магазинами, закладами харчування на першому поверсі нині нікого не здивувати. У силу закону власники нежитлових приміщень мають рівні права з власниками квартир, тож зазвичай «сусідство» із приміщеннями громадського призначення жодним чином не ускладнює процедури створення та діяльність ОСББ. Утім про один нюанс усе ж поговоримо…

У більшості випадків (особливо якщо мовити не про новобудови) усілякі адміністративні, торгові приміщення на нижніх поверхах багатоквартирних будинків — це колишні квартири, переведені в нежитловий фонд. А оскільки розмірів житла частенько буває недостатньо для організації тієї чи іншої діяльності, власники відповідних приміщень нерідко вдаються до розширення площ шляхом зведення прибудов. За таких обставин у співвласників інколи постає таке запитання: чи враховувати подібні прибудови при визначенні розміру площі, належної власникові відповідного нежитлового приміщення, а також загальної площі всіх квартир і нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку?
Зазначене питання заслуговує на те, аби бути розглянутим детально, оскільки має під собою цілком практичне підґрунтя.

Новини | Переглядів: 741 | Додав: isemko | Дата: 15.07.2016

Вас обрали головою ОСББ? Вітаємо! Відтепер на вас покладається величезна відповідальність: тож вам доведеться стати юристом, економістом, психологом-переговірником й антикризовим менеджером в одній особі. Ви маєте навчитися відрізняти фазу від нуля та різьблену муфту — від гільзової, опанувати премудрості бухобліку й калькуляції, стати асом бюрократичної переписки й експертом щодо останніх змін у житловому законодавстві.

Окрім того, на вас чекає безліч завдань, вирішувати які доведеться в режимі 24/7. Скажімо, де взяти снігоприбиральний трактор, якщо сніг раптово випав наприкінці березня, як викликати сантехніка в ніч із суботи на неділю та що робити зі сміттєвозом, котрий зачепив автомобіль у дворі сьогодні о шостій ранку.

І все це ви робитимете за вельми скромну зарплату (якщо, звісно, ви не працюєте на громадських засадах), у будь-який момент ризикуючи наразитися на штраф або ж «познайомитися» із Кримінальним кодексом як особа, котра несе матеріальну відповідальність.

Новини | Переглядів: 329 | Додав: isemko | Дата: 07.07.2016

За життя будь-якого підприємства чи організації утворюється сила-силенна паперової спадщини. У цьому нагромадженні будуть документи, котрі засвідчують створення, із поточної діяльності, листування з державними органами й контрагентами, фінансові документи, бухгалтерські, звітні, повідомлення тощо. Як дати раду цій паперовій круговерті? Чому потрібно зберігати документи ОСББ? Які є вимоги щодо збереження та строки зберігання? Про все це — в поточному матеріалі…

Декілька слів про документообіг

Документообігце рух службових документів із моменту їх створення чи отримання до завершення виконання чи відправлення (п. 2 Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджених наказом Мін’юсту України від 18.06.2015 р. № 1000/5).

Новини | Переглядів: 2303 | Додав: isemko | Дата: 07.07.2016

Вітаємо Вас на нашому сайтіМетою створення сервісу ОСББ-online є популяризація ОСББ та підтримка ідеї самоуправління мешканцями своїм будинком. Адже кожен мешканець повинен не тільки нести відповідальність за своє помешкання, але й адекватно ставитися до стану будинку в цілому, як спільної неподільної власності.

Практика створення кондомініумів є найбільш ефективною, перевірена десятиліттями і саме вона процвітає в західних країнах. Укладаючи угоди, більшість голів ОСББ дуже уважно відстежують у документах інтереси споживачів, готують і обстоюють протоколи розбіжностей або відмовляються від неякісних послуг.

Але разом з цим на плечі адмінапарату покладено додаткові функції, не пов'язані з безпосередньою підтримкою житлового стану будинку, а саме: паспортний стіл, забезпечення прозорості у веденні бухгалтерського обліку та публічна діяльність.

Основною метою діяльності адмінапарату має бути функціонування ОСББ, як механізму ефективного бізнесу, що працює як справний швейцарський годинник.

Новини | Переглядів: 1453 | Додав: isemko | Дата: 24.06.2016

Методика бухгалтерського  обліку в об’єднаннях співвласників багатоквартирних будинків

 Загальні положення

  

 Методика бухгалтерського  обліку в об’єднаннях співвласників багатоквартирних будинків (далі – Методика) призначена для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) як нової організаційної форми господарювання та форми управління житлом. 

Основні фактори, які визначають побудову обліку в об’єднаннях співвласників багатоквартирних будинків, полягають в наступному:

        - ОСББ – об’єднання добровільне, але його основою є наявність спільного майна, тому утримання будинку є обов’язковим; це обумовлює необхідність створення  умов найбільшого сприяння для ОСББ, особливості відображення в обліку житлового будинку, обов’язковість участі у видатках усіх співвласників (членів і нечленів ОСББ) і відповідне відображення розрахунків з ними в обліку  тощо; 

         - неприбутковість ОСББ обумовлює відповідні правила оподаткування, обліку і звітності; податок на прибуток ОСББ сплачують тільки від здійснення некомерційної господарської діяльності (надання в оренду майна тощо);

          -  об’єднання співвласників створюють для забезпечення власних потреб, тому в  них практично відсутні процеси виробництва і реалізації послуг, що обумовлює ряд податкових і облікових наслідків, а саме:  оскільки відсутня поставка послуг, відсутній об’єкт оподаткування податком на додану вартість, крім окремих послуг від надання в оренду майна у разі, якщо їх обсяг перевищує встановлену законодавчо межу; відсутність реалізації послуг робить недоцільним використання рахунків 90 „Собівартість реалізації” і 70 „Дохід від реалізації”, а  відсутність процесу виробництва робить недоцільним використання для обліку витрат рахунку 23 „Виробництво”;

Новини | Переглядів: 4298 | Додав: isemko | Дата: 16.06.2016

Для створення та подальшої ефективної роботи ОСББ дуже важливо мати список усіх співвласників багатоквартирного будинку – власників квартир та нежитлових приміщень.

Отримати такі дані можна з різних джерел, наприклад, таких як:

  • Державний реєстр речових прав на нерухоме майно
  • місцеве БТІ (бюро технічної інвентаризації)
  • інформація від співвласників

До Державного реєстру речових прав на нерухоме майно має право звернутися співвласник багатоквартирного буднику й отримати інформацію щодо свого будинку, крім персональних даних суб’єктів речових прав (реквізитів документа, що посвідчує особу, реєстраційного номера облікової картки платника податку).

Новини | Переглядів: 1759 | Додав: isemko | Дата: 13.06.2016

hghghghgДля багатоквартирного будинку призначили управителя. Чи можна розірвати з ним договір? Яка взагалі процедура добровільної відмови від управителя?

Від управителя, призначеного міською радою, можна відмовитися в установлений законодавством спосіб. Так, існує 2 шляхи розірвання договору з управителем на управління багатоквартирним будинком: договірний і судовий.

Чи є у співвласників багатоквартирного будинку право розірвати договір з управителем на підставі укладеного договору?

Згідно із ч. 3 ст. 11 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», умови договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком повинні відповідати умовам типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Наразі чинним у частині, що не суперечить діючому законодавству, є Типовий договір про надання послуг з управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд (далі — Типовий договір), затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2009 р. № 484 (далі — Постанова № 484).

Новини | Переглядів: 450 | Додав: isemko | Дата: 10.06.2016

МногоцветАсоціацію управителів багатоквартирними будинками, яка є неприбутковою, господарською асоціацією (діяльність якої регулюється Господарським кодексом України) зареєстровано в 2014 році, що дає змогу бути універсальним суб’єктом партнерських взаємовідносин і водночас дає змогу претендувати на функціональну, галузеву приналежність до житлово-комунального господарства України, його реформи, і діяльності управителів (управляючих компаній/приватних ЖЕКів) зокрема.

Метою діяльності Асоціації є:

—  координація господарської діяльності членів Асоціації щодо сприяння створенню організаційних, економічних, правових і соціальних умов, необхідних для ефективного вирішення завдань направлених на підвищення якості управління будинками, спорудами житловими комплексами та забезпечення їх належної експлуатації, розвитоку інфраструктури міст, впровадження інноваційних технологій в житлово-комунальне господарство України тощо, без права втручання в виробничу й комерційну діяльність членів Асоціації, прийняття управлінських рішень;

Новини | Переглядів: 592 | Додав: isemko | Дата: 03.06.2016

1fad14eb9990d778c5faf85eb4652c6e-46140a3f172f8faa48b096eff601935aСхожі питання поставали й раніше, але з травня 2016 року внесено низку коректив до порядку надання субсидій населенню, та й самі тарифи на комунальні послуги істотно зросли, тому питань стало ще більше. Розгляньмо нововведення щодо субсидій та чи є особливості для надання субсидій мешканцям багатоповерхівки, де створили ОСББ

Передусім наголосимо:  субсидії надають населенню для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. Водночас процедура оформлення й надання субсидій для всіх громадян України однакова та не залежить від того, на чиєму балансі перебуває будинок і яка там форма управління. Тобто для всіх мешканців будинків діє однакова процедура звернення за субсидією.

Новини | Переглядів: 408 | Додав: isemko | Дата: 03.06.2016

ВВЕРХ