Головна » Статті » Новини |
Отримання ОСББ неприбуткового статусу На сьогодні Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 р. № 440 (далі – Порядок № 440). Так, включення неприбуткової організації до Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі – Реєстр) здійснюється місцевим органом ДФС з присвоєнням їй ознаки неприбутковості згідно з п. 4 Порядку № 440 (п. 5 Порядку № 440). Згідно п. 6 Порядку № 440 для включення до Реєстру ОСББ повинно подати до контролюючого органу:
Заява та копії вказаних вище документів можуть бути подані (надіслані) ОСББ в один із таких способів:
Зверніть увагу: фіскальна служба може проводити перевірку відомостей, що містяться в поданих ОСББ документах, щодо відповідності вимогам, встановленим Податковим кодексом України від 02.12.2010 р. №2755-VI (далі – ПКУ) та законодавством, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації. Згідно з п. 8 Порядку № 440 за результатами розгляду реєстраційної заяви та документів, що додаються до неї, протягом 14 календарних днів з дня їх отримання контролюючим органом приймається рішення про включення або відмову у включенні ОСББ до Реєстру. Варто відмітити, що податківці можуть відмовити ОСББ у включенні до Реєстру у випадку:
Відповідне рішення (тобто про включення до Реєстру або про відмову у включенні до Реєстру) за формою згідно з додатком 2 до Порядку № 440 готується у двох примірниках, один з яких надається ОСББ, а другий залишається в контролюючому органі. Якщо ОСББ отримало рішення про відмову у включенні до Реєстру, то організація може усунути недоліки та повторно подати документи до контролюючого органу відповідно до п. 6 Порядку №440, не змінюючи при цьому положення установчих документів, до яких контролюючим органом не висловлено зауважень. Повторно надіслана реєстраційна заява розглядається в строки, зазначені в абз.1 п. 8 Порядку №440. Саме після реєстрації в Реєстрі, ОСББ може сміло називати себе неприбутковою організацією. До речі, офіційно перевірити статут неприбутківця ОСББ може веб-порталі ДФС. Так, відповідно до п. 12 Порядку № 440 з метою забезпечення органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб відомостями, що містяться в Реєстрі, на офіційному веб-сайті ДФС забезпечується відкритий доступ до таких відомостей. Інформація з реєстрів ДФС оприлюднюється у відкритій частині електронного сервісу «Електронний кабінет платника» у вкладці «Реєстр неприбуткових організацій та установ» за посиланням: Головна/Електронний кабінет платника/Інформація з реєстрів/Реєстр неприбуткових установ та організацій офіційного веб-порталу ДФСУ (https://cabinet.sfs.gov.ua/cabinet/faces/public/reestr.jspx). Подання ОСББ «неприбуткової» звітності Найголовнішим звітом для ОСББ як неприбуткової організації буде Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, форму якого наразі затверджено наказом Мінфіну України від 17.06.16 р. № 553. ОСББ, яке відповідає вимогам, встановленим у пп. 133.4.1 ПКУ (зокрема, його внесено контролюючим органом до Реєстру), Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації повинно подавати за базовий звітний (податковий) рік. Тобто протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року. Відповідно до п. 46.2 ПКУ згаданий звіт необхідно подавати разом з річною фінансовою звітністю. Крім того ст. 46 ПКУ додатково визначено, що фінансова звітність є додатком до Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації та є його невід’ємною частиною. У зв’язку з цим податківці можуть не прийняти поданий ОСББ Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації без фінансової звітності. Василь Кропивницький, | |
Переглядів: 346 | Рейтинг: 0.0/0 |